CryptoPunks 'hebben de kunstgeschiedenis veranderd', zegt panel op Sotheby's veiling

CryptoPunks-enthousiastelingen en hoopvolle bieders kwamen woensdagavond bijeen in het veilinghuis van Sotheby's in New York City voor wat een non-evenement bleek te zijn nadat de afzender van 104 CryptoPunks besloot te hodl.

In de nasleep van deze aankondiging vond er echter een live paneldiscussie plaats over de geschiedenis van niet-fungibele tokens (NFT's) en CryptoPunks. Het panel bestond uit Sherone Rabinovitz, technoloog en CryptoPunk-expert, en Kenny Schachter, kunstcriticus en curator. Colborn Bell, oprichter van het Museum of Crypto Art, modereerde.

Toen hem werd gevraagd naar de vroege geschiedenis van Larva Labs en CryptoPunks, begon Rabinovitz, die in 2018 een documentaire over het team produceerde, CryptoPunks te prijzen als het eerste project ‘om alles goed te krijgen’. Van de esthetiek tot de markt: Larva Labs ‘strooide hun magie’ over een experiment om digitaal eigendom te testen. Hij voegde eraan toe dat de schoonheid van CryptoPunks ‘verder gaat dan de pixels en de culturele lading’, en dat de code ‘prachtig’ genoeg is om af te drukken, in te lijsten en aan de muur te hangen.

In 2017 luidde Larva Labs op blockchain gebaseerde generatieve kunst op Ethereum in met zijn algoritme dat willekeurig gepixelde punkkarakters genereerde. Sindsdien hebben Punks mainstream erkenning gekregen als een van 's werelds meest waardevolle NFT's. Het is momenteel qua volume de meest verhandelde collectie aller tijden op OpenSea.

Schachter ontdekte NFT's en CryptoPunks daarentegen veel later in 2020, en gaf toe dat hij er aanvankelijk niet van hield. "Ik denk dat een van de belangrijkste dingen in het leven is om met elkaar om te gaan en te proberen te begrijpen waarom je niet leuk vindt wat je niet leuk vindt", zei hij, eraan toevoegend dat hij uiteindelijk leerde verliefd te worden op CryptoPunks. Hij legde uit:

“Ze zijn een paradigmaverschuiving geworden in de geschiedenis van de cultuur, iets dat een hybride is tussen beeldende kunst en verzamelobjecten. Ze hebben de kunstgeschiedenis veranderd zonder überhaupt de bedoeling te hebben een kunstwerk te zijn.”

Colborn zei vervolgens dat, hoewel Schachter geen Punk bezit, hij de geest ervan wel belichaamt. Volgens Colborn vertegenwoordigt Punks mensen die onbevreesd zijn, die hun mening uiten, die hun waarden kenbaar maken en erkennen dat verandering mogelijk is.

Rabinovitz merkte op dat een element van CryptoPunks dat “niet gewaardeerd” wordt, is dat de collectie binnen de pop-artbeweging valt, naast het werk van Andy Warhol:

“Als je je te veel op zeldzaamheid concentreert, mis je het punt een beetje. Vergeet niet wat punkers zijn. Ze zijn ambassadeurs van een heel nieuw tijdperk en een nieuwe beweging.”

Schachter, die zijn eigen parodiecollectie van NFT's genaamd CryptoMutts lanceerde, liet het publiek achter met zijn hoop op een toekomst waarin alle digitale werken in de echte ruimte zullen worden geprojecteerd en waar NFT-gemeenschappen meer artiesten blijven inspireren.

Gerelateerd: 101 Bored Apes NFT-veiling bij Sotheby's sluit op meer dan $ 24 miljoen

Vorig jaar vestigde Sotheby's een wereldrecord met een verkoop van $ 11.8 miljoen voor een enkele CryptoPunk. En de Bored Apes Yacht Club, de op één na meest verhandelde NFT-collectie, heeft de bodemprijs van CryptoPunks omgedraaid. Op het moment van publicatie kost de laagst geprijsde Punk 59.95 ETH, of $148,223, terwijl de laagst geprijsde Bored Ape 80 ETH, of $201,549, kost.

CryptoPunks behaalde de #20-ranglijst in Cointelegraph's 2022-lijst van Top 100 influencers in crypto en blockchain.