EEN NFT-COLLECTIE VAN SIR GEOFF HURST'S HERINNERINGEN AAN HET WERELDKOPJE VAN 1966 GAAT NAAR DE VEILING OM ALZHEIMER'S LIEFDOEGEN TE STEUNEN

Sir Geoff Hurst, een van de laatst levende Engelse voetballers die levendige herinneringen heeft aan de historische WK-finale van 1966, heeft zijn herinneringen aan de beroemde overwinning tegen West-Duitsland digitaal bewaard in de vorm van een NFT voor veiling.

Toen Engeland een bod deed op een eerste groot toernooi sinds de helden van 1966, werd het project genoemd DE EEUWIGE HERINNERING, zal geld inzamelen en aandacht vragen voor twee liefdadigheidsinstellingen die Sir Geoff na aan het hart liggen: Alzheimer's Research UK en de Alzheimer's Society.

Een 1 van 1 NFT en open editie NFT's worden geveild via Zeldzaam, een toonaangevende geaggregeerde marktplaats voor NFT's. De meervoudige editie van NFT gaat in de verkoop op 3 december, terwijl de eenmalige editie in de verkoop gaat op 16 december - naarmate het huidige Three Lions-team vordert in het toernooi in Qatar.

Slechts drie leden van het heroïsche 66′ Engelse team zijn nog in leven, waaronder Sir Geoff, met een hartverscheurend aantal van de beste voetbalhelden van Engeland die op tragische wijze hun leven hebben verloren aan de ziekte van Alzheimer.

Het artwork gegenereerd door het vocale geheugen van Sir Geoff, is gemaakt door kunstenaars Harry Yeff en Trung Bao, makers van het wereldberoemde VOICE GEMS-systeem. Een systeem met 200 deeltjes dat stemopnamen verandert in unieke sculpturen van wereldklasse. Het paar heeft 's werelds meest iconische stemmen en herinneringen verzameld voor het VOICE GEMS 000 Year-archief.

Twee werelden kwamen met elkaar in botsing toen VOICE GEMS-oprichter Harry Yeff eerder deze zomer Sir Geoff ontmoette op Wembley - het toneel van de beroemde Wereldbekerfinale - en waar Sir Geoff zijn herinneringen vertelde om Reeps One's NFT-creatie te inspireren.

Nadat hij zijn teamgenoten aan de vreselijke ziekte heeft zien lijden, geeft Sir Geoff toe dat zijn herinnering aan het WK ook zou kunnen vervagen - wat zijn betrokkenheid bij het project nog schrijnender maakt.

Terwijl de Three Lions naar glorie schieten in Qatar, en na het ongelooflijke EK-optreden van The Lionesses in de zomer, hoopt de hattrickheld dat het digitaal bewaren van zijn herinneringen toekomstige generaties zal inspireren. De winnaar van het WK zei:

“Naarmate de tijd verstrijkt en herinneringen vervagen, staat het WK van 1966 nog steeds in mijn geheugen gegrift, en ik heb het geluk dat ik me die levensveranderende ervaring kan herinneren, zelfs op de rijpe leeftijd van 80 jaar. Vanaf de zijlijn toekijken hoe teamgenoten van die WK-winnende ploeg worden getroffen door de vreselijke ziekte die Alzheimer is, was een nederige ervaring. Deze geweldige mannen waren meer dan teamgenoten, ze waren helden voor mij - en voor de rest van het land.

Het inzamelen van vitale fondsen en bewustzijn voor liefdadigheidsinstellingen zoals Alzheimer's Research UK en de Alzheimer's Society, ligt me na aan het hart en betrokken raken bij een NFT-project om dat te doen was een eye-opening ervaring. Natuurlijk heb ik gelezen over deze nieuwe wereld van NFT's, en mijn kleinzoon heeft er vaak over gesproken - om mijn eigen herinneringen aan 66′ te kunnen oproepen en ze digitaal te vereeuwigen voor toekomstige generaties, was wat me echt intrigeerde.

In een WK-jaar, wanneer de jongens van Gareth ernaar streven om ons 66′-team in Qatar na te bootsen, is dit het perfecte moment voor dit project om plaats te vinden - en ik hoop dat we bewustzijn en fondsen kunnen werven in de vorm van een donatie om te helpen vechten deze vreselijke ziekte.”

Reeps One, een in Londen geboren toonaangevende artiest in de ruimte, merkte op:

“Het telefoontje ontvangen dat Sir Geoff Hurst wilde dat we zijn herinnering aan 1966 zouden bewaren, zal ik niet snel vergeten. Ongetwijfeld is er niets iconischer in de sport dan die hattrick. Toen ik opgroeide in het Londense Walthamstow, is het een moment dat steeds weer terugkomt in mijn leven. Ik ben twee keer de wereld rond geweest om stemmen te verzamelen voor het VOICE GEMS-project, maar dit is legendarisch. Een legendarische stem voor een legendarisch doel. Een herinnering bevroren in de tijd”

Bron: https://www.cryptopolitan.com/an-nft-collection-of-sir-geoff-hursts-memories-of-the-1966-world-cup-go-to-auction-to-support-alzheimers- goede doelen/