Het boek van het Hooggerechtshof, Ruth Bader Ginsburg, levert $ 100,000 op op een veiling

Rechter Ruth Bader Ginsburg van het Hooggerechtshof neemt deel aan een discussie tijdens het Library of Congress National Book Festival in het Walter E. Washington Convention Center op zaterdag 31 augustus 2019.

Tom Williams | CQ-Roll Call, Inc. | Getty-afbeeldingen

Een boek van Ruth Bader Ginsburg is donderdag voor meer dan $100,000 verkocht op een blockbuster-veiling van de persoonlijke bibliotheek van wijlen rechter van het Hooggerechtshof.

De veiling van meer dan duizend boeken en andere memorabilia van Ginsburg leverde biedingen op “die onze stoutste dromen te boven gingen”, zegt Catherine Williamson, specialist in mooie boeken en manuscripten bij veilinghuis Bonhams, dat de collectie verkocht.

Williamson zei in een telefonisch interview dat ze dacht dat de hele veiling tussen de $300,000 en $500,000 zou bedragen. “Maar dit zal waarschijnlijk vele malen dat bedrag zijn”, zei ze.

De online veiling ging vorige week van start en eindigde donderdagmiddag, dezelfde dag waarop de zittende rechter Stephen Breyer aankondigde dat hij zal aftreden.

Het bieden op vrijwel alle 166 kavels op de veiling overtrof ruimschoots de schattingen van Bonhams, die opzettelijk conservatief waren omdat er eerder maar weinig items van Ginsburg ter veiling waren gekomen. Maar de onwaarschijnlijke beroemdheid van de overleden rechter in haar latere jaren zorgde voor een stortvloed aan aandacht en belangstelling van potentiële kopers die veel jonger waren dan Bonhams' vaste groep boekenverzamelaars, zei Williamson.

Het best verkochte boek: Ginsburgs exemplaar van de Harvard Law Review uit 1957-58, dat maar liefst $ 100,312.50 opbracht.

CNBC Politiek

Lees meer over de politieke berichtgeving van CNBC:

Het juridische boekdeel uit Ginsburgs tijd op Harvard is gekrabbeld met haar handgeschreven aantekeningen in de kantlijn. Op de rug van het boek staat 'Ruth B. Ginsburg' in vergulde letters.

Andere dure kavels waren onder meer Ginsburgs persoonlijke exemplaar van haar eigen verzamelde geschriften en toespraken – een boek dat volgens Bonhams speciaal voor haar door Simon en Schuster was gebonden – dat voor meer dan $ 81,000 werd verkocht.

Een gesigneerd exemplaar van ‘My Life on the Road’, de memoires van de vooraanstaande feministische activiste Gloria Steinem, werd verkocht voor bijna $ 53,000. “Aan liefste Ruth – die de weg voor ons allemaal heeft geplaveid – met een leven lang dankbaarheid – Gloria,” schreef Steinem met de hand in Ginsburgs exemplaar.

Ginsburgs status als pionier voor vrouwen en als liberaal, leverde haar een progressieve aanhang op die de rechterlijke sfeer overstijgt. Tegen de tijd dat ze eind 2020 op 87-jarige leeftijd overleed, was Ginsburg een icoon van de popcultuur geworden.

Haar bibliotheek weerspiegelt het. Naast de dichte juridische leerboeken, literaire klassiekers en memoires die hartelijk zijn beschreven door haar collega-rechters van het hooggerechtshof, bevat de collectie onder meer bladmuziek voor 'I'll Fight', het themalied van een documentaire uit 2018 over Ginsburg. Het werd verkocht voor meer dan $ 35,000. Zowel het nummer als de film werden in 2019 genomineerd voor een Academy Award.

Ook in de collectie zat een exemplaar van 'The RBG Workout', met een kruiperige inscriptie van auteur Bryant Johnson, Ginsburg's persoonlijke trainer.

“Jullie hebben voor mij een verschil gemaakt en ik hoop dat aan iedereen door te geven. Je zult altijd een 'Super Diva' zijn', schreef Johnson in het boek, dat uit de veiling werd gehaald.

De bibliotheek bevatte ook meerdere gesigneerde boeken van rechter Breyer, een oude collega van Ginsburg, die zei dat hij van plan is tegen het einde van de huidige ambtstermijn van de rechtbank, rond eind juni, met pensioen te gaan.

'Aan Ruth, mijn vriend en collega, met bewondering en genegenheid, Stephen,' las Breyers inscriptie aan Ginsburg in een exemplaar van zijn boek 'Active Liberty' uit 2005, dat voor bijna $ 18,000 werd verkocht.

Bron: https://www.cnbc.com/2022/01/27/supreme-court-justice-ruth-bader-ginsburg-book-nets-100000-at-auction.html