Sonoma County Wine Auction haalt $ 1.8 miljoen op voor het goede doel - in totaal $ 40 miljoen sinds de oprichting

Het concept van een wijnveiling om geld in te zamelen voor het goede doel is een oud concept - daterend uit 1859 in de Hospices de Beaune in Bourgondië, Frankrijk. Gebouwd als ziekenhuis in 1443, begon het beroemde middeleeuwse gebouw met zijn veelkleurige pannendak de traditie door donaties van wijn te accepteren van lokale domeinen die ze verkochten om ziekenhuisfondsen te werven. Uiteindelijk werd het een jaarlijkse 3-daagse veiling, die nog steeds elk jaar in november wordt gehouden.

Dit liefdadigheidsmodel voor wijn is een inspiratie geweest voor vele andere beroemde wijnregio's over de hele wereld, zoals: Sonoma County, die in 1988 hun eerste wijnveiling voor goede doelen begon. Sinds de start heeft de veiling iets meer dan $ 40 miljoen opgehaald voor lokale goede doelen. Het driedaagse evenement van dit jaar (3-15 september 17), gevuld met diners voor wijnmakers bij verschillende wijnhuizen, een galafeest bij Wijnmakerij Buena Vista, en een veiling vol actie op Chalk Hill Estate-wijnmakerij, slaagde erin om $ 1.8 miljoen aan donaties op te halen, waarmee het record van vorig jaar van $ 1.7 miljoen werd verbroken.

Michael Haney, directeur van de Sonoma County wijnboeren, die de jaarlijkse veiling organiseert, meldde: "De opbrengst die wordt verstrekt door de vrijgevigheid van de donoren, wijngemeenschap, sponsors en partners van de Sonoma County Wine Auction zijn belangrijk voor de jaarlijkse Sonoma County Vintners Foundation Community Grants die worden ontvangen door onze lokale non-profitorganisaties en onze Emergency Relief Fonds."

Het ingezamelde geld is gedeeld met meer dan 400 non-profitorganisaties in Sonoma County, waaronder onderwijs voor kinderen, gezondheidszorg, milieu-initiatieven en noodhulp voor bosbranden, overstromingen en de pandemie.

"Wat ik leuk vind aan het doneren van veilingitems aan de Sonoma County Wine Auction", zegt Darren Humphreys, eigenaar van Reissommelier, een luxe reisbureau, "is dat het ingezamelde geld naar echte mensen in de lokale liefdadigheidsinstellingen gaat. We bevinden ons in een tijd in ons bedrijf waar we ons in een teruggeefmodus bevinden, dus we doen altijd onze due diligence voordat we specifieke doelen steunen. Het voelt goed om hier te doneren.” Humphrey's bedrijf schonk een luxe 8-daagse/7-nachten Afrikaanse safari voor 2 personen met cultwijn en gastronomie-ervaringen, die in een razernij van bieden meer dan $ 19,000 opbracht.

Best verkopende kavels op de wijnveiling van Sonoma County 2022

De veiling biedt zowel online als live biedingsevenementen. De live veiling van 3 uur toonde 30 unieke kavels, die werden geveild tijdens een gastronomische lunch met hoogwaardige Sonoma County-wijnen, kaviaar, Wagyu-gehaktballen, vleeswaren en veel verse groenten van lokale boerderijen.

Enkele van de meest winstgevende kavels waren een reis van 5 nachten naar Parijs en Bourgondië met wijnboer Jean-Charles Boisset, die zo populair was dat hij twee keer werd verkocht - beide keren voor $ 55,000, in totaal $ 110,000. Een ander populair kavel was Fund-A-Need, dat begint bij $ 100,000 en daalt tot $ 500. Dit jaar boden drie bieders elk $ 100,000, en vele anderen deden mee tegen andere prijspunten.

Een ander zeer winstgevend lot was een verblijf van 3 nachten met vliegtickets voor 8 gasten op een privélandgoed op Kauai voor $ 35,000, dat verdrievoudigde toen de donor besloot het uit te breiden naar nog twee biedende partijen. Een 6-nachten diner- en spa-extravaganza in het Montage-resort in zowel Los Cabos als Healdsburg leverde $ 26,000 op aan biedingen, terwijl een 4-nachten VIP-reis naar de Bourbon Trail in Kentucky hetzelfde bedrag opleverde. Andere populaire kavels waren lunches met Sonoma County Leading Male Vintners ($8500) en Sonoma County Leading Female Vintners ($17,000).

Aangezien Sonoma County bekend staat om zowel uitstekende wijn als eten, erkent de veiling ook elk jaar een speciale wijnboer en chef-kok. De eer van dit jaar ging naar Vintner Honoree Jean-Charles Boisset, eigenaar van 20 wijnmerken in Californië, waaronder DeLoach en Buena Vista wijnmakerijen in Sonoma County. Chef Honoree Dustin Valette werd geselecteerd vanwege zijn innovatieve keuken in Valette en de Matheson-restaurants in Healdsburg.

Het belang van teruggeven

Het doel van de veiling om geld in te zamelen voor de vele lokale goede doelen was een belangrijke overweging tijdens het driedaagse evenement. Sommige liefdadigheidsorganisaties woonden de diners bij de wijnmakerij bij om mensen te bedanken voor hun deelname aan de veiling, en veel van de aanwezigen waren ontroerd door sommige verhalen.

"Het kan heel ontroerend zijn om te horen over de impact van onze biedingen", meldt Rob Irwin, een deelnemer uit Tulsa, Oklahoma, die de afgelopen 16 jaar met zijn gezin naar de Sonoma County Wine Auction komt. “Het kan een echte tranentrekker zijn om kinderen te zien die het geld nodig hebben, vooral sommige migrerende werknemers. De andere reden waarom we elk jaar terugkeren, is omdat iedereen in Sonoma County zo oprecht vriendelijk is. In de loop der jaren hebben we veel van de wijnmakers leren kennen. Er zijn hier zowel goede wijn als geweldige mensen.”

Lehn Goetz, eigenaar van Rancho Coyote Café in San Diego, en een van de winnende bieders voor de reis naar Parijs en Bourgondië, verklaarde: "We voelen ons vereerd om aan deze lokale goede doelen te kunnen geven. Wat ze doen is zo belangrijk.”

Clay Mauritson, eigenaar van Mauritson wijnmakerij en bestuursvoorzitter van de Sonoma County Vintners, vatte het samen met: "Wat u hier doet, zal het leven van mensen veranderen."

Source: https://www.forbes.com/sites/lizthach/2022/09/21/sonoma-county-wine-auction-raises-18-million-for-charity–totaling-40-million-since-inception/