Hunt Auctions houdt een glitterevenement tijdens de honkbalweek in Los Angeles

Het is een van de beroemdste honkbalmomenten in de lange geschiedenis van de sport, toen de slungelige outfielder van de New York Giants en derde honkman Bobby Thomson een 0-1 Ralph Branca fastball in de linkerveldtribunes van Polo Grounds sloeg voor een homerun van drie de 1951 National League-wimpel.

"De Giants winnen de wimpel!" sportverslaggever Russ Hodges schreeuwde verschillende keren toen Thomson de honken rondde voordat hij op de thuisplaat sprong en werd lastiggevallen door zijn Giants-teamgenoten, waaronder Hall of Famer Willie Mays, die aan dek was toen Thomson verbinding maakte voor de "Shot Heard 'Round the World."

"Als je een honkbalfan of een Giants-fan bent, is het een heel eind", zegt David Hunt, president van Hunt Auctions.

Op dinsdag zal Hunt Auctions in Los Angeles - waar de 2022 All-Star Game wordt gehouden in het Dodger Stadium - een kenmerkend evenement houden in het LA Convention Center (en online): de 2022 All-Star Auction, met tal van sportmemorabilia-items , inclusief het paar schoenplaatjes dat Thomson droeg toen hij die '51 homer sloeg.

"Een van die schoenen raakte de thuisplaat (op de Polo Grounds)", zegt Hunt, die al meer dan 30 jaar in de memorabilia-business zit. "Het is zo'n beroemd verhaal, een van die momenten waarover nog tientallen jaren zal worden gesproken."

Ondanks de inflatievrees en het tumult van de afgelopen twee jaar, blijft de memorabilia-business veel geld uitgeven, en Hunt zegt dat de prijzen voor beroemde honkbalartefacten "niets anders hebben gedaan dan in waarde zijn gestegen".

"Wat leuk is om te zien, is de rijping van deze industrie", zegt Hunt. “Mensen krijgen een veel beter begrip van deze memorabilia, vooral de historische stukken, bijna als een activaklasse. Wat leuk is, is dat (items) op de algemene markt ingang hebben gevonden als een fenomenale investeringsklasse.”

De komende veiling zal een aanzienlijke hoeveelheid van de Stoneham-familie bevatten. Charles Stoneham en vervolgens zijn zoon, Horace, waren eigenaar van de Giants voor een periode van 57 jaar (1919-76), een periode die de John McGraw-managment omvatte, en later het Mays-tijdperk en de World Series-titel van de club in 1954. Horace Stoneham verplaatste de Giants op beroemde wijze naar het westen naar San Francisco na het seizoen 1957. Een van de andere veilingitems is een uit 1972 van Mays thuis en uit Giants-uniform.

Mays' laatste seizoen bij de Giants was 1972 en hij werd begin mei van dat jaar geruild naar de Mets.

"De collectie van de Stoneham-familie is zeer prestigieus en we voelen ons vereerd om deel uit te maken van die vertegenwoordiging", zegt Hunt. “Vanuit het oogpunt van authenticiteit is het ideaal, het is het toppunt. Wat je wilt is die eerste primaire bron. Ik heb nog nooit een collectie gehad met zo'n breed scala aan items."

Het authenticiteitselement van de memorabilia-business was de kern van verschillende schandalen uit het verleden binnen de industrie. Bill Mastro van Mastro Auctions werd in 2012 aangeklaagd door een federale grand jury en een van de aanklachten in de aanklacht was dat Mastro de legendarische Honus Wagner T206-handelskaart had gewijzigd. In augustus 2015 kondigde het US Attorney's Office in het noordelijke district van Illinois aan dat Mastro was veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor zijn rol in een oplichterij met shilling.

De industrie heeft een recente stijging gezien in de categorie moderne kaarten, hoewel Hunt zegt dat dat segment tijdens de pandemie enigszins is teruggelopen. De oudere honkbal- en sportartefacten blijven echter alleen maar aan populariteit en waarde winnen.

Hunt Auctions werkte afgelopen najaar samen met het gerenommeerde veilinghuis Christie's voor een honkbalmemorabilia-evenement dat meer dan $ 15 miljoen aan verkopen opleverde. Het is ver verwijderd van de vroege wortels van de industrie van wat Hunt een 'mall-show-omgeving' noemt, met shows met honkbalkaarten. Daar is niets mis mee. Daar ben ik begonnen.”

"De belangrijkste reden waarom we gingen sporten, is dat ik voelde dat de potentiële groei voor sportgerelateerde artefacten veel groter was dan een categorie beeldende kunst, of een obscure porselein- of meubelcategorie", voegt Hunt toe. “Er zijn zoveel meer mensen die sport waarderen. We werkten samen met Christie's en het was een van de meest succesvolle verkopen die we ooit hebben gehad. Je loopt naar 30 Rock Plaza en kijkt omhoog en er is een 40 voet hoge afbeelding van een Babe Ruth-bal die we verkopen. Het paste precies bij een schilderij van Van Gogh ernaast.”

Bron: https://www.forbes.com/sites/christianred/2022/07/16/hunt-auctions-holds-glittery-event-during-baseballs-all-star-week-in-los-angeles/