Bel Air herenhuis flopt op veiling na te zijn genoteerd voor $ 87.8 miljoen

Een over-the-top modern herenhuis in Bel Air werd deze week geveild voor $ 87.8 miljoen. Maar het hoogste bod kwam uit op iets minder dan $ 45.8 miljoen, volgens de verkoper van het huis, dermatoloog-gedraaide ontwikkelaar Alex Khadavi.

“Verschrikkelijk, Verschrikkelijk, Verschrikkelijk!” was hoe Khadavi de veilingresultaten aan CNBC typeerde. Twee weken nadat hij het huis vorig jaar op de markt had gebracht, vroeg hij faillissementsbescherming aan volgens Hoofdstuk 11.

Ondanks flitsende voorzieningen zoals een stealth dj-booth die door hydrauliek uit de vloer van de woonkamer oprijst, een met zwart marmer beklede autogalerij en een brug van glas en marmer die boven de foyer hangt, slaagde de veiling voor het onroerend goed in de luxe wijk Los Angeles er niet in om de reserve van $ 50 miljoen te halen, het laagste bedrag dat Khadavi zou ontvangen.

"Niemand heeft me verteld dat dit ding onder, onder dit niveau zal gaan", zei hij.

Dr. Khadavi zat bovenop de DJ-booth die van onder de vloer oprijst in zijn speciale huis in Bel Air.

Joe Bryant

Khadavi – die volgens gerechtelijke documenten tientallen miljoenen dollars schuldig is aan verschillende schuldeisers – had gehoopt dat de veiling een verkoopprijs zou opleveren die hoog genoeg was om zijn schuld te dekken. Maar de dokter vertelde CNBC dat hij niet blij was dat de veiling, die maandagavond eindigde, samenviel met grote dalingen in zowel aandelen als crypto.

Khadavi zei ook dat hij geloofde dat zijn deal met de veilingmeester, Concierge Auctions, het bedrijf belette om te bieden onder de minimumprijs. Dus toen de vijfdaagse veiling begon, was hij geschokt toen hij zag dat het veilinghuis $ 10 miljoen begon te bieden onder de laagste prijs die hij had afgesproken te overwegen. De verkoper is van mening dat het lager dan verwachte startpunt de weg heeft geëffend voor wat er daarna gebeurde.

De biedingen kwamen traag binnen en op de laatste dag van de veiling werd het hoogste bod geaccepteerd en kwam het ongeveer $ 4.2 miljoen tekort voor de reserve. Het laatste bod van $ 46.8 miljoen voordat de veiling sloot, werd niet gehaald.

Een schermafdruk van de veilingresultaten van Khadavi's mobiele telefoon.

Alex Khadavi

Concierge Auctions had geen commentaar op Khadavi's verwarring over waarom biedingen onder zijn reserve begonnen. De veilingmeester zou niet onthullen hoeveel bieders daadwerkelijk op de veiling hebben geboden. Maar de president van het bedrijf, Chad Roffers, bood deze verklaring via e-mail aan:

“Na een pittige veiling is het bieden gesloten en is het hoogste bod in handen van de curator. Met meer dan 80 gekwalificeerde vertoningen in de afgelopen 60 dagen zijn we ervan overtuigd dat er marktwaarde is geleverd.”

Een brug van glas en marmer kijkt uit over de woonkamer en leidt naar de vleugel van de eigenaar.

Marc & Tiffany Angeles / Aaron Kirman-groep

Doorgaans is een verkoper niet verplicht om een ​​bod onder de reserveprijs te accepteren, maar de veiling van Khadavi's eigendom, gelegen aan Sarbonne Road 777, is iets gecompliceerder omdat het deel uitmaakt van een faillissementsprocedure. Khadavi vertelde CNBC dat begin juni het hoogste bestaande bod op het huis door de rechtbank zal worden overwogen en als het wordt goedgekeurd, zal de verkoop doorgaan, of hij het nu leuk vindt of niet.

Khadavi is nu in een race om een ​​bod te vinden dat hoger is dan het hoogste bod in de veiling en hij zei dat hij juridische stappen tegen de veilingmeester overweegt voor wat hij een "gebrekkige" veiling noemde.

"Eerlijk gezegd ben ik niet blij", zei co-listing-agent Aaron Kirman van Compass. "Wij wilden meer."

Maar Kirman zei dat hij niet gelooft dat de veiling gebrekkig was. "Uiteindelijk is de hoogste bieder de hoogste bieder", zei de makelaar, die betrokken is geweest bij verschillende veilingen van luxe onroerend goed.

Een prijsverlaging van bijna 50% is niet ongebruikelijk voor luxe eigendommen die lange tijd op de markt staan ​​voordat ze uiteindelijk worden geveild. Op basis van CNBC's beoordeling van recente ultra-luxe veilingen, de vier beste herenhuizen die ooit op een veiling zijn verkocht, zagen hun oorspronkelijke vraagprijzen met 68% of meer dalen.

De Bel Air-deal omvat een door de rechtbank goedgekeurde veilingvergoeding van 5%, die door de koper zal worden betaald, volgens de website van de veilingmeester. Dat zou het huidige bod van het pand op iets meer dan $ 48 miljoen brengen. Als de verkoop wordt goedgekeurd door de rechtbank, zou het landhuis het op drie na duurste huis zijn dat ooit op een veiling is verkocht.

Source: https://www.cnbc.com/2022/05/13/bel-air-mansion-flops-at-auction-after-being-listed-at-87point8-million.html